Březen 2015

Drážďany & Lázně Bohdaneč

22. března 2015 v 12:27 Blogerka na výletě
Od doby, co jsem se neozvala uteklo už celkem dost dní, hezké počasí se v ošklivé proměnilo a teď už je zase hezky, tak mám radost a raduji se ze sluníčka. Během mé nečinnosti na blogu jsem musela být aktivnější, co se školy týká. Takže dopisuji bakalářskou práci, sháním si praxi, smolím seminárku, čtu o globalizaci&demokracii&terorismu (a moc mě to nebaví) a taky výletuji :) O víkendu jsem se podívala do Drážďan, kde jsme prošli centrum, navštívili zámek Pillnitz a vojenskou pevnost Konigstein. Počasí nám bohužel nepřálo, celý den poprchávalo a bylo pod mrakem.

(Konigstein)
(Zwinger)
(Semperova opera)
(zámek Pillnitz mě zaujal asi nejvíce, v letním období to musí bý krásné a rozkvetlé místo, je zde velký park a zahrady)


A tohle už je z Lázní Bohdaneč, kam jsem vzala moji spolubydlící, která tři roky bydlí v Pardubicích a v Bohdanči ještě nebyla. Bylo krásné počasí, takže jsme se trochu prošly po městě, kamarádka si dala první letošní zmrzku, kterou já jsem vynechala, protože nejsem úplně zdravá, ale mám ještě spoustu času na to si to vynahradit :)

Mějte se krásně!
N.

Don´t forget to feel happy

6. března 2015 v 12:43 Kecy v kleci
Někdy se ráno probudím a vím, že ten den bude skvělý.

Dneska jsem vstala relativně brzy - po sedmé hodině. Pátek pro mě není školním dnem, ale v plánu jsem měla učení, pak si zajít na oběd a kafe a pak teda taky vlastně zajít do školy.

K snídani jsem si pustila televizi, kterou teď pouštím jenom kvůli tomu, abych věděla jaké bude počasí. A o víkendu bude nádherně, pokud to teda vyjde :)

K čemu chci, ale vlastně dojít a tímhle okecáváním se mi to moc nedaří...

Za dva dny jsem přečetla Čtyři dohody, které jsem Vám ukazovala v minulém článku. Měla jsem od této knihy velká očekávání. A bohužel, za mě tedy ne! V téhle knížce jsem se nenašla. Určitě jsem četla už lepší a přínosnější knihy. Takže jsem z toho byla trochu zklamaná, přeci jen jsem se odhodlala si tu knihu koupit a ne si ji jen půjčit jako jiné knihy.

Vrátím se k tomu dnešnímu učení. Na programu byly "etické hodnoty" a jen, co jsem viděla, co mě čeká se naučit, jsem se zhrozila. To bylo včera. Dnes, když jsem začala, měla jsem z učení příjemný pocit. Učení mě bavilo a naplňovalo pozitivní energií. A to se mi ještě nikdy nestalo! Aby ve mně učivo probudilo tolik radosti! Učím se samé krásné věci :)

"Život každého člověka je posvátný, jedinečný, originální a svou niterností převyšuje celý vesmír. Každý člověk má svůj životní příběh, jehož hlavním motivem je milovat a být milován. A co vidíme jako žádoucí pro sebe, měli bychom přát i druhým. Lidský život nikdy, ani v těch nejponíženějších siuacích bezmoci, důstojnost neztrácí."

Věřím, že nejdůležitější věcí, abysme se cítili dobře je právě pozitivní myšlení. Vše jde pak mnohem lépe. Vždy, když narazím na krásnou, pozitivní a energií sršící větu, tak si ji poznamenám do diáře, aby mi zůstala na očích, protože bohužel ne všechny dny jsou zalité sluncem a na očích máme růžové brýle, je důležité si pozitivní přístup k životu umět připomenout.

Pokud jste dočetli až sem, tak si toho moc vážím a přeji Vám nejen nádherný a prosluněný víkend, ale celý život prožitý s pozitivním přístupem a láskou :*

Budu se těšit zase brzy,
N.

Nákupy: knihy + kosmetika

3. března 2015 v 18:45 Můj shopaholismus
My holky prostě rády nakupujeme. Nemám potřebu si svoje nákupy nějak obhajovat a okecávat, prostě si koupím to, co chci, a na co mám. Nákupy mi přinášejí potěšení, radost. Už před nějakou dobou jsem došla k tomu, že moje skříň je plná oblečení, které nestíhám nosit. Což mě hrozně mrzí a tak momentálně nemám potřebu utrácet za hadry. Je na tom někdo podobně?

Zásoby kosmetiky, hlavně té dekorativní, mám také slušné, ale sem tam nedokážu odolat rtěnkám. Na můj vkus jich mám dost, proto si další odstíny rtěnek do mé sbírky pečlivě vybírám. Dneska jsem neodolala starorůžovému odstínu, po kterém jsem už nějakou dobu pokukovala a teď mi padla do oka tahle rtěnka od NYC, v akci za 40,-
Ještě než NYC přišli s touto "novou" řadou rtěnek, jsem měla dvě z té staré kolekce a se svojí výdrží a pigmentací neměli konkurenci! Tak doufám, že se těchto vlastností dočkám i u této krásky :)


Když teď nemám potřebu nakupovat oblečení (já vím, zní to divně a sama se divím, že něco takového vůvec píšu/říkám), tak většinu peněz utrácím za knihy. Mým nejoblíbenějším obchodem jsou Levné knihy. A mimochodem tento obchod v Pardubicích prošel přeorganizováním a hned to tam na mě působí příjemněji ;) Také dorazila asi zásoba nových knih a já dnes nevěděla, se kterými mám odejít! Nechtěla jsem utrácet moc peněz a odnášet si moc knih, protože jsem si vyzvedla v zásilkovně knížku Čtyři dohody a přeci jen mi začala škola, státnice se blíží a já se snažím víc věnovat škole a tak mi na čtení moc času nezbývá. Nicméně jsem se rozhodla rozvíjet svoji osobnost a tak jsem sáhla po knížce Leadership a sebeklam. A také jsem chtěl nějaké čtení na odreagování a zaujala mě Žárlivá postel, což mají být povídky, takže ideální na čtení před tím než půjdu spát.


Radost mi dělá i sluníčko, které mě doprovázelo dneska celý den tady v Pardubicích (jen ten vítr mi zbytečně cuchal vlasy) a tak doufám, že takových dnů bude víc, protože mi dodávají energii a chuť do života :)


Dejte mi vědět, jakým druhem shopaholismu trpíte vy, zda se mnou budete sdílet knižní shopaholismus a klidně se se mnou podělte o to, co právě čtete ;) Já přidala do menu informaci o tom, co právě čtu - F.S.Fitzgerald - Velký Gatsby, tak třeba to někoho bude zajímat :)

Mějte se krásně a já jdu přemýšlet, jaký článek si pro vás připravím příště :)
N.