close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Červen 2015

Změny v životě

28. června 2015 v 12:10 Kecy v kleci
V jednom ze svých článků jsem se tady zmínila, že věřím na osud a většina věcí je předurčena. Tohle jsem se odvážila napsat v týdnu, kdy jsem měla před přijímačkami na VŠ. Byla jsem lehce nervózní, přeci jen jsme vsadila všechno na jednu kartu a podala si jen jednu přihlášku. Ale věřila jsem si, že budu mezi těmi vyvolenými a za další dva roky ze mě bude magistra Kudláková. Neúspěch nepřipadal v úvahu. A tak přišlo to, co mělo. Další studium se konat nebude. Po návalu smutku a beznaděje z vlastního selhání, jsem rozeslala několik životopisů na pozice, které jsou mému srdci blízké. Chápete to? To musí být osud! Nechci předbíhat, radovat se z něčeho, co (ještě) není a třeba ani nebude, ale už po prvním pohovoru jsem dostala nabídku, o které jsem ani nepřemýšlela, ale díky nějakým zkušenostem z dřívějška si mě v jedné firmě vybrali jako copywritera a neskutečně mě potěšilo, že někdo kdo mě viděl 3 minuty na pohovoru, ve mně viděl tvořivého člověka.

Víte, jsem člověk, který se z ničeho nic dokáže pro cokoliv nadchnout. Otázkou je, jak dlouho u čeho dokážu vydržet. A tak po prostudování nějakých článků jsem se vrhla na svůj úkol coby copywritera. Mám pocit, že bych teď dokázala psát o čemkoliv, i když mi to ještě včera přišlo trochu nereálné. A proto teď sedím u počítače a píšu i tyto řádky.

Hned druhá věc, o které si myslím, že je to osud, je materiální. Minulé léto jsem si kupovala svou první a vytouženou Korsku. Rozhodování bylo dlouhé, těžké a důležitou roli hráli samozřejmě peníze. Nejsem holka, která by bez uvážení utrácela desetitisíce za oblečení, boty a kabelky, i když tyto věci zbožňuji. Už ani nepatřím mezi ty, co by každý týden horlivě nakupovaly a letní slevy mě nechávají chladnou, protože loňské slevy mě chladnou rozhodně nenechaly a tak prostě mám pořád, co nosit. Ale ať neodbíhám. Za státnice jsem nic neočekávala. Gratulace a květina je maximum toho, co jsem od blízkých chtěla. To, že mám kolem sebe samé štědré lidi, to už je jen mé štěstí, kterého si vážím. Den před osudnými přijímačkami na VŠ jsem objevila na e-shopu www.bibloo.cz kabelku MK, kterou jsem měla vyhlídnutou minulé léto a vlastně se jedná o kabelku, kterou jsem už před lety poznala od této značky jako první a už tenkrát to byla láska na první pohled. Na lásku na první pohled věřím jen u bot a u kabelek. V mezilidských vztazích ne. A to bych se zase mohla moc rozpovídat, takže brzdííím. Co osud nechtěl, pyšný otec na svou dceru, ... Můj taťka mě donutil si objednat Hamiltonku!!! Ten taťka, co minulý rok omdlíval z ceny, kterou jsem dala za kabelku mě teď nutí koupit si další kabelku. Nechápala jsem a nechápu do teď, ale Hamiltonka je doma. A opravdu jsem nezpozorovala, že by se taťka pomátl na mysli. Takže? Osud!


Tyto věci se odehráli během několika dnů (a i když je divné to tvrdit o kabelce), které ovlivní nadále můj život (no ta kabelka spíš hlavně moji peněženku). A tak závěrem už napíšu jen, že jsem prostě šťastná ať se děje teď spoustu věcí, které si nepřeji, aby tak byly, tak se to děje z nějakého důvodu, který přinese zase něco nového :)

N.

Sephora narozeninové stíny

20. června 2015 v 12:28 Očima blogerky
Kdo četl tento článek, tak ví, že v Sephoře dostanete k narozeninám mini trio očních stínů. Už jen na pohled vypadají hezky, hnědé stíny, které sluší všem očím. Prostřední stín nanesu na celé víčko, nejtmavší stín použiji do očního oblouku a vytvořím efekt kouřového líčení. Světlý stín nanesu pod obočí a do vnitřního kouktku, který oko krásně projasní. Stíny používám ráda na běžné denní líčení tak i na večer, kdy přidám černou nebo zlatou linku s ocáskem u vnějšího koutku oka :)Dále na fotce můžete vidět další mé oblíbené produkty - make-upy Rimmel patří k mým nejoblíbenějším a řasenka Burjois je jedna z nejlepších, kterou jsem kdy měla a i po půl roce používání je skvělá a brzy si pořídím novou. Chanel tvářenku mám ráda k těmto stínům, díky podobnému odstínu se stíny Sephora a tak tvoří super dvojku. Co se týká štětců, tak základní štětce (na make-up, pudr, stíny) mám od Real Techniques, na tvářenku od Essence a na obočí Sephora štěteček na oční linky (opravdu velmi dobře se s ním pracuje).


Nakonec bych dodala, že nejsem až takový kosmetický maniak jako některé blogerky a tak se ode mě nikdy nedočkáte tutoriálů a fotek líčení, protože neumím ani konečný výsledek vyfotit :D Každopadně kosmetiku a líčení mám ráda a baví mě to a ráda předávám své typy a triky dále kamarádkám a vše umím díky youtube a blogům :)

A to je pro dnešek vše. Užijte si příjemný víkend :)

N.

Zpověď

17. června 2015 v 13:32 Očima blogerky
Ne nebojte se, nejde o moji zpověď :)

Toť na začátek.

Jde o knihu české modelky Veroniky Kašákové, kterou jsem dostala k narozeninám a právě ji dočetla. Než se dostanu k samotné knize, tak začnu tím, jak jsem se ke knize dostala.

O Veronice jsem poprvé četla myslím u Mii na blogu a její článek se mi moc líbil a Veroniku jsem si našla hned na Instagramu. A co vám budu povídat, Veronika je krásná žena, tělem i duší, a já tak dlouho o tý knize snila až jsem ji dostala. Přečetla jsem ji asi za týden, po chvilkách v práci a řeknu vám, já u knih/filmů nebrečím, ale tady jsem měla často na krajíčku :) Příběh je to smutný s veselými okamžiky a ukazuje, jak málo jsou děti z dětských domovů připravené na opravdový svět. Zastávám stejný názor jako Veronika a to, že pokud nám něco nevyjde, je to jen proto, že osud nám připravil něco jiného a tak všechno zlé je pro něco dobré a ode dna se vždy musíme odrazit. Nikdy nic nevzdávejte :)

A co vy? Četly jste tuto knihu? :)

N.


#prázdniny

5. června 2015 v 12:45 Kecy v kleci

Momentálně se řadím mezi ty šťastlivce, co úspěšně odstátnicovali a čekají mě dlouuuhé prázdniny, na které se neuvěřitelně těším! Chci se bavit, chci žít, radovat se ze života, užívat si letního počasí, pít drinky, lenošit na zahradě, jezdit na kole a po výletech, prostě všechno, co k prázdninám patří, protože stárnu a už mě těch prázdnin v životě moc nečeká, tak ať tyhle stojí za to :)

Všem přeju hodně štěstí ve škole, u zkoušek, přijímáček a hlavně si věřte, že to dokážete!

Pac a pusu,
Vaše N.