Prosinec 2015

Konec roku, konec prokrastinace?

28. prosince 2015 v 13:02 Očima blogerky
Co si budem povídat, dávat si nějaká předsevzetí už je v dnešní době trochu přežitek a je spíš v módě říkat "já si předsevzetí do Nového roku nedávám, začnu dělat cokoliv kdy se mi zachce". A tak začínáme sportovat, jíst zdravě, neflákat se s každým dalším novým měsícem. No nemám snad pravdu? :)

K Vánocům jsem si napsala seznam knih, které bych chtěla dostat a mezi nima byla tolik diskutovaná kniha Konec prokrastinace. Vím, že mě tohle téma daleko více zajímalo, když jsem byla ještě ve škole, protože se dá dělat opravdu cokoliv než psát bakalářku/seminárku... Myslím, že většina studentů mi dá za pravdu a nikdy jsem v prokrastinování nebyla sama. Ovšem když jde pak do tuhého, jsem schopná si den naplánovat přesně na minuty čemuž se jedna moje kamarádka z vejšky upřímně směje a pak když řeknu, že bych ráda nějaký neplánovaný spontánní výlet, argumentuje tím, že mám naplánováno i to kdy mám jít na záchod (samozřejmě, že nemám!! kdybyste někdo chtěl pochybovat ;) a zvládla jsem bez problému přežít neplánovaný výlet Salzburg bez plánu a bez konkrétních cílů :) a připouštím, že to je pro mě teda fakt úspěch). Ale ať to moc neokecávám, pár slov přímo ke knize Konec prokrastinace.


Začetla jsem se a velmi brzo ji přečetla. Pro ty, co by si chtěli sestavovat jednotlivé nástroje k boji proti prokrastinaci, doporučuji knihu nejprve přečíst a poté znova a při tom si úkoly vyplňovat. Líbí se mi, že kniha vás opravdu krůček po krůčku vede k dotažení úkolu až do samotného konce + přidá zajímavosti a důvody proč dělat zrovna tohle. Navíc já ocením různé "chytré" citáty jako např.:

"I pád na držku je krokem vpřed" nebo "Úspěšný není člověk, který nepadá, ale člověk, který umí rychleji vstát"

Text to opravdu chytře a vtipně doplňuje a tím autor lépe udržel moji pozornost, protože nebýt toho a obrázků, tak knihu asi jen tak letmo přečtu, protože bych si jinak mohla půjčit nějakou psychologickou učebnici, která by mi vědeckým způsobem popsala, co se jak má a toho sem si užila dost ve škole. Takže vám autor všechno pěkně naservíruje po lopatě - a to mě baví :)


Bonusem pro čtenáře jsou připravené tabulky, které si stáhnete na odkazech uvedených v knize, které pak v rámci boje proti prokrastinaci vyplňujete.

A jak s knihou a všemi moudry naložím já?

Vybrala jsem si z knihy jen nějaké metody, které přenesu do svého života, jelikož když potřebuji tak už mám svůj zajetý plán, podle kterého se řídím a zvládnu vše, co potřebuji. Nejvíce mě tedy zaujal tzv. buzer-lístek. A abych nemusela kopírovat autora, dám sem ukázku:Takže jsem si tabulku překreslila do svého diáře a uvidím jak mi tenhle systém bude vyhovovat. Určitě mě zajímá zda je někdo mezi mými čtenáři, který si některé metody z knihy osvojil a chtěl by se o své zkušenosti podělit v komentářích ;)

Závěr článku bych ráda věnovala knižní výzvě 2016. Nechci nikoho ukecávat, nutit do toho, ale klidně to pojďte zkusit se mnou. Přečíst 50 knih se mi určitě nepodaří, ani nemám v plánu (zas to moje plánování :D) splnit všechny body, spíš bych to viděla tak, že po přečtení knihy mrknu na seznam zda by se kniha nedala někam přiřadit :) Čísla v závorkách symbolizují body, ale pro mě jsou bezpředmětné... Seznám knižní výzvy najdete po rozkliknutí v celém článku a pochází z mé milované DatabázeKnih.cz :)

P.S.: Kolik knih jste přečetli za rok 2015?

Nikola


Jeden den v Salzburgu

22. prosince 2015 v 9:11 Blogerka na výletě
Poslední dobou se mi velice často stává, že napíšu článek a než přidám fotky, tak se text smaže... takže znovu a lépe. To je teda úvod vánočního článku.

Třetí adventní neděli jsem se s kamarádkou podívala do rakouského Salzburgu. Potřebovala jsem nějakým způsobem nasát vánoční atmosféru a kde jinde než na adventních trzích. Vyjížděly jsme velmi brzy ráno a asi kolem půl 8 jsme přijely do Salzburgu. Město bylo prázdné a tak jsme klidnou procházkou šly do centra. Ještě před tím jsme se zastavily na cappuccino a plné sil vyrazily. První zastávkou byly krásné Mirabellské zahrady, které prý kvetou celoročně. Jelikož stánky na trzích byly ještě zavřené vydaly jsme se na pevnost Hohensalzburg. Dá se tam dojít příjemnou procházkou během 20 minut a nebo lanovkou. Pevnost je opravdu velká a tak jsme tam strávily celkem dost času. Je z ní překrásný výhled jak na město tak i na hory. Počasí nám přálo a i když je prosinec připadala jsem si jako kdyby bylo jaro za dveřmi. Poté jsme se vrátily zpět do centra, prošly si trhy, daly si punč, ochutnaly bosnu (bílé klobásky s kari a cibulkou a horčicí v bagetce) a opět se uvelebily u kafe, jelikož nám už byla po celém dni docela zima.

A teď jsou na řadě fotky :)


Mirabellské zahrady

DIY: vánoční přání

15. prosince 2015 v 18:37 Tvořím = inspirace pro tebe
Tenhle článek si pro Vás už chvilku šetřím, protože jsem potřebovala přáníčka předat a jelikož někteří známí čtou můj blog, tak článek musel počkat. Nicméně ještě je pořád dost času takové přání vyrobit.

Opravdu moc ráda vyrábím drobné dárečky, které druhé potěší a když přišla kamarádka s nápadem vyrobit si letos k Vánocům přání, nemohla jsem jinak než souhlasit.


Na svoje přáníčka jsem použila karton, balící papír, lepidlo, nůžky, provázek, perly, bílou temperku, hvězdičky, šípek a google, abych si vygooglila šablonky stromečku.


Z druhé strany jsem přidala společnou fotku a podlepila ji opět balícím papírem, tak aby se vytvořil rámeček. Fotky přáníček z druhé strany z osobních důvodů nepřidávám.

Samozřejmě můžete na zadní stranu napsat nějaké přání nebo udělat přání otevírací. Je to jenom na Vás, mně se přání líbí takhle jednoduché.


Tvoříte a dáváte/posíláte vánoční přání? Pro mě je to letos poprvé a vzpomněla jsem si přitom na prababičku, která každý rok rozesílá pohlednice svým příbuzným a přijde mi to jako moc milá pozornost :)

Přejí hezký advent :)

Nikola

Co bych ráda našla pod stromečkem

7. prosince 2015 v 20:33 Kecy v kleci
I když jsem si myslela, že letos jsem s dárkami hodně pozadu, tak se dá říct, že jsem se vším už hotova. Většinu dárků mám zabalenou, ještě větší část se balit nemusela a tak mi zbyly tři role balícího papíru, což fakt nechápu, většinou se mi nedostává.

V dnešním článku se však budu sobecky věnovat sama sobě a dárkům, které bych si ráda pod stromečkem rozbalila já. Vždycky mám pocit, jak je strašně snadné mi koupit dárek, protože neustále muvím o tom, že se mi líbí tamto a tamto a ve výsledku jsou ze mě všichni nešťasní a nevědí co mi koupit :D


1) Calvin Klein underwear - znáte ten pocit, když se na něco po x-té podíváte a najednou zjistíte, že to prostě musíte mít? No tak to je asi můj případ co se týká prádla od Calvina Kleina a jelikož jsem o tom řekla jen sestře, tak je mi jasné, že zrovna tenhle dárek si pod stromečkem nerozbalím. Každopádně je to moje must have do povánočních slev :)

2) Kniha(y) - díky tomu, že už nechodím do školy tak mám mnohem více času na čtení toho, co chci a ne toho co musím a je to poměrně vidět, že čtu mnohem více, takže nějaká ta kniha pod stromečkem určitě nebude chybět. Ježíšek už před časem obdržel seznam mých knižních přání, tak uvidíme jak moc se inspiroval.

3) Sephora paletka stínů - minulý rok jsem tuhle paletku kupovala sestře v tmavém provedení a dá se říct, že je to její každodenní pomocník. Letos mě rozhodně zaujala tahle světlá verze a cena je mnohem příjemnější než u Naked, kterou bych také chtěla, ale vystačím si i s touto alternativou.

4) Pandora - asi neexistuje něco o čem bych mluvila častěji od doby, co jsem si pořídila ikonický náramek Pandora. Líbí se mi většina šperků od Pandory ať už jde o prstýnky, naušnice nebo náramky. Filozofie přívěsků je mi moc sympatická a proto na korálky nespěchám a čekám až si ke mně cestu najdou. (Tohle však nedokázala pochopit prodavačka u Pandory, která mě po celou dobu návštěvy obchodu nutila si nějaký korálek pořídit...)

5) Over-knee boots - tolik roků po nich toužím a teď když jsem se rozhodla si je objednat, tak nemají moji velikost? Jak je tohle vůbec možné netuším, ale pevně věřím, že tak jako si ke mně cestu našlo spoustu jiných věcí, tak i tyhle botky budu mít brzy na nohou ani nebudu vědět jak. Stay possitive :)

A jak letošní Vánoce vidíte vy? Jaký je váš vánoční must have dárek? :)

Nikola

Co ještě... ještě pod stromeček?

4. prosince 2015 v 17:25 Očima blogerky
Paradoxně přicházím s článkem, který by vás měl inspirovat v nákupu vánočních dárků, konkrétně knih, sama ale nevím, co komu letos koupit, aby ho to potěšilo. A jelikož tipy na dobrý knížky se tu pravidelně objevují, pojďte trochu nakouknout i do mého vánočního knižního wishlistu :)

martinus.sk


Předem upozorňuji, že tento článek není sponzorovaný a píši ho z vlastního rozhodnutí (ostatně jako vždy) s úmyslem dát Vám ty nejlepší tipy a předat mé zkušenosti s e-shopy.Největší objednávku jsem udělala společně s kolegyněmi z práce na martinus.cz. Myslím, že toto internetové knihkupectví nemusím více představovat. Momentálně zde probíhá do Vánoc kampaň, kdy k objednávce dostanete pohlednice, díky kterým svým blízkým věnujete nejen knihu, ale i více času na její přečtení. Taková drobnost, která potěší :) Na fotce vidíte pěknou hromádku knih Prázdné místo od J.K. Rowlingové a hned Vám prozradím proč ;) Nejsem fanouškem HP, nečetla jsem knihy, neviděla všechny filmy, ale za stovku jsem na Prázdné místo opravdu zvědavá, protože jsem četla jen samé dobré reakce!! Další knihou, která mě zaujala je Dívka ve vlaku, která má být letošní Zmizelou. Pořídila jsem ji k Vánocům mamce, protože kdybyste viděli tu zásobu knih co mám... A z darování knih máminkám plynou jisté výhody, takže tak i tak se ke mně Dívka ve vlaku dostane. (A pokud jste nečetli Zmizelou tak doporučuji tento prohřešek napravit ;))

Zamilovala jsme si obálky knih od autorky Liane Moriarty, protože prostě ty barvy!! Dokonalé!! Ale kniha není o obálce, co si budeme povídat. Letos jsem přečetla Manželovo tajemství, které mi do teď vrtá hlavou a ráda bych si pořídila dostala Sedmilhářky. Další autorkou jejíž knihy bych si ráda přečetla je Jojo Moyesová. K některým knížkám dostanete v tomto knihkupectví poštu zdarma - tak mrkněte třeba na Dívka, již jsi tu zanechal, na kterou mám taktéž počíháno.
S knihkupectvím megaknihy.cz mám velmi příjemnou zkušenost a vyměnili jsme si se zaměstnanci několik milých e-mailů, ve kterých jsme si dali další super tipy na knihy, takže určitě mrkněte i k nim. K nákupu dostanete záložku s pandou, které ja vždycky uvítám, protože je neustále ztrácím.

Na závěr jsem si nechala obchod (+e-shop) Levné knihy, kde také ráda nakupuji, protože koupit knihu do stovky, je prostě super a pokud hledáte dárek pro kolegyni nebo kamarádku a nedáváte si veledary, tak tady uspějete. Já už v Levných knihách nakupuji jedině v ruce s mobilem a otevřenou aplikaci Datábáze knih, kde najdu krátké recenze a hodnocení knih a tak vybírám jen ty, lteré za to (snad) stojí.

Poslední knihou, kterou jsem přečetla jsou Novináři(19,-?). Příběh se odehrává v redakci novin a jelikož mi je novinářské prostředí blízké, tak mě kniha zaujala. Jednoduchý příběh s kapkou napětí. Velmi odpočinkové čtení, které jsem měla přečtené za pár večerů.
Nevím zda v obchodě stále seženete pravděpodobně moji nejoblíbenější knihu z tohoto roku - Hra začíná (39,-). Více o ní v tomto článku. Pořád jsem tím příběhem unešená a to už jsem knihu četla v létě. Doporučuji i pro ty, co NEhrají počítačové hry a NEmají rádi sci-fi jako já ;)


Uuuf, tak myslím, že už to bude asi stačit, i když bych mohla stále pokračovat, ale už teď je článek delší než jsem plánovala. Doufám, že moje tipy budou užitečné a pokud si nevyberete v tomto článku, mrkněte ještě do levé části blogu, kde je seznam přečtených knih i s krátkými recenzemi. A to je pro dnešek vše, užívejte vánoční atmosféru a mějte se krásně :)

Nikola