Jeden den v Salzburgu

22. prosince 2015 v 9:11 |  Blogerka na výletě
Poslední dobou se mi velice často stává, že napíšu článek a než přidám fotky, tak se text smaže... takže znovu a lépe. To je teda úvod vánočního článku.

Třetí adventní neděli jsem se s kamarádkou podívala do rakouského Salzburgu. Potřebovala jsem nějakým způsobem nasát vánoční atmosféru a kde jinde než na adventních trzích. Vyjížděly jsme velmi brzy ráno a asi kolem půl 8 jsme přijely do Salzburgu. Město bylo prázdné a tak jsme klidnou procházkou šly do centra. Ještě před tím jsme se zastavily na cappuccino a plné sil vyrazily. První zastávkou byly krásné Mirabellské zahrady, které prý kvetou celoročně. Jelikož stánky na trzích byly ještě zavřené vydaly jsme se na pevnost Hohensalzburg. Dá se tam dojít příjemnou procházkou během 20 minut a nebo lanovkou. Pevnost je opravdu velká a tak jsme tam strávily celkem dost času. Je z ní překrásný výhled jak na město tak i na hory. Počasí nám přálo a i když je prosinec připadala jsem si jako kdyby bylo jaro za dveřmi. Poté jsme se vrátily zpět do centra, prošly si trhy, daly si punč, ochutnaly bosnu (bílé klobásky s kari a cibulkou a horčicí v bagetce) a opět se uvelebily u kafe, jelikož nám už byla po celém dni docela zima.

A teď jsou na řadě fotky :)


Mirabellské zahradyV Salzburgu naleznete docela dost obchodů s luxusní módou - nechybí zde Louis Vuitton, Prada, Hermés, Freywille, Pandora, Tommy Hilfiger a mnoho dalších. V neděli jsou však obchody zavřené.
Cesta na pevnost Hohensalzburg


Pevnost Hohelsalzburg - nádvoříVýhled z pevnosti
Trhy. Mám moc ráda všechny světýlka, lucerničky, svíčky, dekorace jelínků, moc se mi líbili ježci, ale nic z toho jsem si však neodvezla.

Doufám, že jsem to nepřehnala s fotkami a dostali jste se až sem, chtěla bych vám totiž popřát krásné Vánoce, plné pohody a šťastných chvil strávených s těmí, které máte rádi, samozřejmě bez dárečků by to nebylo ono a tak ať pod stromečkem 24. prosince najdete to po čem vaše srdce touží. Já už se nemohu dočkat odpočinku, který potřebuji více než cokoliv jiného a ještě víc se těším na to až své blízké obdaruji dárkami. Já totiž opravdu moc ráda dávám dárky!! :)

Mějte se krásně, ahoj!

N.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pinki Claire Pinki Claire | Web | 26. prosince 2015 v 19:47 | Reagovat

Moc pěkné fotky, jde vidět, že sis to tam užila:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama