Pondělí

18. ledna 2016 v 20:54 |  Kecy v kleci
Dlouho tu nebyl "kecací" článek o ničem a o něčem ze života a dnešní příhody mě nutí je vypustit do světa, tak se pojďte zasmát se mnou :)

Moc nechápu jak se to mohlo stát a obzvlášť jak se tohle mohlo stát mě, která všude chodí minimálně o 5 minut dříve, ale stalo se. Stalo se, že už nějak v sobotu jsem byla donucena podívat se na jízdní řády a rozhodnout se čím pojedu v pondělí ráno do práce. Stačilo mi být na devátou v práci, tudíž jsem si vybrala dopravu -> autobus, čas odjezdu od 7:00. Zajásala jsem, jak krásně mi autobus jede v 7:57 (minuty tady hrají opravdu důležitou roli, proto si ji všímejte lépe než já;)), že nebudu muset brzo vstávat, že to je přece akorát (??!) když autobus přijede do Pardubic kolem 9:12. Zapsala jsem si tyto dva důležité údaje do diáře a do mobilu.


Dneska ráno vstávám před 7. hodinou, rozhodnu se věnovat více pečlivosti svému make-upu, když vstávám takhle dlouho a mám na to čas. Z domu odcházím ještě o 5 minut dřív a získávám tím 10 minut rezervu, kterou sice nepotřebuji, ale no tak to jsem já. Lepší dřív než-li později. Po cestě cvaknu jedno selfiečko a jsem nadšená jak mi ten novej mobil krásně fotí. Když v tom mi úsměv ztuhne a mrazem to není. Kouknu na hodinky 7:35. Říkám si, že tady něco nehraje, že tímhle autobusem jsem jezdila do školy, když jsem měla školu od 10ti hodin! Asi vám to už došlo, dřív než mě, že opravdu není možné být v práci v 9:00, když autobus bude teprve v 9:12 na nádraží... Hlavně, že jsem si to takhle krásně naplánovala už v sobotu. V mobilu vyhledám aplikaci jízdní řády - ne nepletu se, jsem fakt pako. Hledám spoj vlakem -> v 7:51, super to stíhám a budu v Pardubicích o něco dřív -> 8:56. No do práce to stejně nemám šanci stihnout na 9. Blíží se čas odjezdu vlaku a přijde průvodčí a hlásí "vlak bude opožděn o 13 minut z důvodu ...". V ten okamžik už nevím, co bych na tohle mohla říct a nechávám to už jen osudu v kolik se já do tý práce dneska teda dostanu. Když to všechno napíšu ségře, tak ta mě ještě "povzbudí" větou, že to ještě nemusí být konečný zpoždění, že by klidne ještě někdo mohl skočit pod vlak, průvodčí to vidí optimističtěji a upozorňuje mě, že můžeme nabrat zpoždění třeba křižováním. Beru svůj téměř vybitý telefon a volám do práce a oznamuji, že mi to dneska nějak nevychází, že přijedu dýl. O půl 10 šéfový pak v práci slibuji, že už nikdy vlakem nepojedu, že tohle byl jen stav nouze a že zítra už zase pojedu autem. Já to s těma autobusama a vlakama moc neumím. Všichni se tomu nakonec zasmějeme a bavíme se tím po zbytek dne a já konečně začínám pracovní týden.

Během dne se ještě v práci stihnu polít čajem a další čaj si zalít studenou vodou, což už mi zase vykouzlí nevinnej úsměv v obličeji, že za to jako fakt nemůžu, že to samo a po zbytek dne se usmívám jak trubka. Přeci si kvůli tomu všemu nezkazím den, když mám kolem sebe tak prima lidi :) Dokud nejde o život, jde o ... :)

Přeji hezký začátek nového týdne a nenechte se rozhodit maličkostma :)

N.

P.S.: Jestli se mi něco líbilo na té cestě vlakem, tak rozhodně tahle krásná zasněžená krajina. Došlo mi, že je přeci jen leden a na jaro je ještě dost času a je třeba si užít sněhu :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama