Přečteno za leden

29. ledna 2016 v 17:54 |  Očima blogerky
Během prvního měsíce nového roku jsem toho přečetla opravdu docela dost a tak dnešní knižní článek bude o něco delší než jste zvyklí :)
Ostré předměty - G. Flynn
Začnu knížkou, kterou jsem si přála k Vánocům. Minulý rok jsem dostala Zmizelou, která mě hodně bavila a patří k mým nejoblíbenějším knížkám.
Ostré předměty vypráví příběh reportérky Camille, která je vyslána do svého rodného města, aby získala informace o vraždě dvou děvčátek. Nejenže se Camille nechce vracet ke své rodině, protože nevychází moc dobře se svou matkou, ale vážou se k jejímu domovu nepříjemné vzpomínky, se kterými nás kniha postupně "seznamuje". Během vyšetřování se Camille seznámí s policistou, který případ vyšetřuje, za účelem získat informace do svého článku. Současně policista využívá i Camille a navážou spolu románek. Camille má nevlastní sestru, se kterou taktéž nevychází. Jejich vztah se, ale v průběhu děje pozmění.
Musím říct, že jsem si v posledních kapitolách knížky myslela, že už vím kdo je vrahem těch děvčátek, ale jak by se dalo čekat od této autorky, na posledních několika stránkách se ukáže, že je všechno jinak. Já si konec museka přečíst dvakrát, nemohla jsem tomu uvěřit :)


Moje zpověď - K. Kantová, V. Renovica
Jak už název napovídá, kniha vypráví příběhy 10ti českých deviantů. Knihu jsem si koupila, protože mě zajímá cokoliv spojeného s různými formami deviací a tak jsem byla zvědavá jak moc byli tito devianti otevření při svých výpovědích. A můžu říct, že opravdu dost. Muži se přiznávají i k činům, za které nebyli trestáni. Na druhou stranu ve mně příběhy vyvolávali jistou míru soucitu. Teď si asi klepete na čelo a říkáte si, co jsem to za blázna. Rozhodně si nepleťte slova soucit a lítost, protože já ty chlapi nelituji. Činy, které způsobili jsou strašné a já mám pocit, že už asi nikdy nepojedu mhd, protože nikdy nevíte ;)
Kniha to je zajímavá, je dobré se podívat na deviaci z druhého pohledu a proto ji doporučuji těm, co mají silnější žaludek, protože zde naleznete prvky nekrofilie, pedofilie, ...


Česká služka aneb byla jsem au-pair - P. Braunová
OK, přejdeme teď k něčemu příjemnějšímu. I já jsem po dočtení těchto dvou knížek si potřebovala přečíst něco odpočinkového a tak jsem sáhla po knížce, kterou jsem si kupovala už před Vánoci. Česká služka vypráví o devatenáctileté dívce, která se po roce 1989 vydá jako první česká au-pair do světa. První zastávkou je pro ni Francie, kde se postupně dostane mezi tři různé rodiny a nakonec odjíždí do Belgie, kde její kariéra jako au-paire končí, když potká svého budoucího přítele.
Je to velmi odpočinková knížka, kterou jsem přečetla za jedno nedělní odpoledne. Vypráví veselé i smutnější historky ze života au-pair a bude se líbit asi každé slečně, i té co se o hlídání dětí nezajímá :)
Tuším, že nedávno vyšla další kniha, která by měla popisovat příběh této dívky po několika letech, která se opět vydává do světa, ale nějak jsem po tom více nepátrala, tak mi dejte kdyžtak vědět jestli víte o čem mluvím.


Modlitby klína - Ch. Rocheová
Ne, že bych vyhledávala knihy s erotickými tématy, ale tahle knížka se ke mně dostala od kamarádky, které jsem tuto knihu koupila jako takový vtípek. Kdysi už na střední jsme četly předchozí knihu od této autorky (Vlhká místa) a musím říct, že Vám ji nedoporučuji, do teď si pamatuji, jak nechutná byla. A jo, přečetly jsme ji obě až do konce.
Neměla jsem tedy žádná velká očekávání, když jsem knihu začínala číst. Příběh vypráví tři dny života jedné ženy a naštěstí to nebylo jen o sexuálních praktikách a sexu, takže jsem byla mile překvapena. Ani nevím co bych více o téhle knížce řekla, prostě jsem ji přečetla. Díky dlouuuuhým kapitolám se mi četla hůře, mám raději více kratších kapitol.


A co jste přečetly za leden vy? Znáte některou z těchto knih? Pokud bych měla vybrat jednu jedinou knihu, kterou bych Vám doporučila tak to rozhodně budou Ostré předměty. Ten příběh mě vážně bavil a určitě si jednou přečtu i třetí knihu od G. Flynn Temné kouty, které jsem teda už viděla ve formě filmu, ale to mi vůbec nevadí. Tahle autorka mě prostě baví a doufám, že napíše více takhle dobrých knih :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andrejak diary andrejak diary | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 14:54 | Reagovat

Ještě než jsem dočetla na konec článku, tak jsem si říkala, že ty Ostré předměty si určitě dám do wishlistu a pak koukám, že to sama doporučuješ :D. Já jsem v lednu četla taky hodně, ale teďka louskám Kostičas a je to fakt super kniha. Už vyšel i druhý díl, tak se mám na co těšit :)

2 Nikola Nikola | Web | 30. ledna 2016 v 16:36 | Reagovat

[1]: knižní wishlist není nikdy dost dlouhý :D jsem ráda, že tě Ostrý předměty zaujaly :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama