close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Srpen 2016

Megaknihy.cz: Sedmilhářky

31. srpna 2016 v 19:16 Očima blogerky
Poslední prázdninový den. Zase to tak uteklo, léto se pomalu blíží ke svému závěru. Marně si přeju, aby léto nikdy neskončilo. Stejně tak jako, aby mi můj zaměstnavatel jen tak z ničeho nic navýšil počet dnů mé dovolené. Nevím jestli se Vám to už taky někomu stalo, že si vesele vybíráte jeden volný den za druhým a na konci léta zjistíte, že díky tomu budete chodit do práce i o Vánocích... No každopádně tohle léto za ty volný dny stálo, to vám teda povím :) Bylo tak akční, že na čtení knih nezbývalo moc času, ale včera jsem dočetla jednu knihu, kterou mi poslalo knihkupectví MegaKnihy.cz.

Před nějakou dobou se mi do ruky dostala kniha od autorky Lianne Moriarty Manželovo tajemství, o kterém jsem psala v této recenzi. A už po přečtení Manželova tajemství jsem věděla, že se k této autorce v budoucnu vrátím.

Jeden letní víkend jsem přijela domu k rodičům, kde už na mě čekala knížka Sedmilhářky. Říkala jsem to už u Manželova tajemství řeknu to i teď. Všechny knihy od L.Moriarty mají tak krásné obálky!! A jsou tak fotogenické, což se hodí nám blogerkám tzv. do krámu :)


Když čtu většinou už druhou knížku od jednoho autora, tak mám tendenci srovnávat jeho styl psaní a trochu jsem se bála, že prvních několik desítek stran Sedmilhářek mi nebude úplně dávat smysl stejně jako Manželovo tajemství. A taky tomu tak v této knize bylo a bohužel to ztrácení se v postavách a příbězích bylo pro mne ještě delší než v MT. Musím se přiznat, že nebýt té obálky, které MT mělo, tak bych knihu tenkrát snad po 50ti stránkách odložila. Teď už jsem však tušila do čeho jdu a věděla jsem, že musím být trpělivá, že to rozhodně bude stát za to.


Kniha vypráví příběhy tří žen žijích na australském ostrově Pirriwee. Čekala jsem sex, nevěru, typické "dívčí" problémy, a ono se vše točí kolem docela děsívého a závažného tématu - a teď nevím jestli Vám to mám prozradit nebo ne. Nechám Vás v napětí a řekněme, že jde o násilí. A taky o pubertální výjevy mladé Abigaile, která na internetu prodává své panenství. Ale nebojte, o lásku jde v této knize také.

Kniha by se dala rozdělit na tři části - seznámení s osudy hlavních postav a období před kvízovým večerem, což je událost, na kterou se chystají rodiče jejichž děti navštěvují místní školu. Pokud se prokousáte tímto závěrem, pak už se kniha bude číst sama. Respektive já už jsem se v postavách neztrácela. Samotná událost je popsaná velmi svižně a a společně se závěrem stránky přelouskáte raz dva. Každou kapitolu doplňuje v závěru komentář od různých postav k údálosti, která se stala právě na kvízovém večeru a tak po celou dobu čtenář zůsává v napětí, co se to vlastně v ten večer událo.

A chcete srovnání s Manželovým tajemstvím? Řekla bych, že se mi o něco málo více líbilo MT, které mi doslova vyrazilo dech při zjištění onoho tajemství. Rozhodně však nemohu říct, že by kniha sedmilhářky byla předvídatelná nebo dokonce nudná. Četla se dobře, já vždy ocením krátké kapitoly, díky kterým mi stránky rychleji ubíhají.

A klasická otázka na závěr - četli jste tuto knihu? Já myslím, že se v budoucnu těším i na další knihu od této autorky, kterou je Na co Alice zapomněla, protože styl, kterým autorka píše, se mi moc líbí :)

N.

Letní radovánky

17. srpna 2016 v 18:40 Blogerka na výletě
Poslední článek o mém poznávacím zájezdě do Francie se Vám docela líbil a tak jsem se rozhodla sepsat několik aktivit, která ráda v létě dělám + to můžete brát jako málo tipy ode mě pro Vás na poslední prázdninové dny, které tak moc utíkají.

Letní kino

Poslední roky mi přijde, že jsou letní kina stále více populárnější a už několik let i do mého vcelku malého rodného města letní kino na pár dní zavítá. Nicméně tam jsem se už po několik let nedostala díky mým brigádám v minulých letech. V Pardubicích máme letní kino každý den po celé léto a tak se do něj vypravím občas i sama. Červencové letní večery bývají teplé, na ty srpnové už doporučuji vzít si deku.


Zámky, hrady

Moje romantická duše by jednou chtěla vidět všechny hrady a zámky v Čechách. Miluju to prostředí, zámecké zahrady, parky, fontány, květiny, ať už na jaře, v létě nebo na podzim, každé období má své kouzlo. Vždycky jsem chtěla bydlet ve městě, které bude mít zámek, abych mohla chodit odpočívat do zámeckých parků. No kolikrát myslíte, že jsem byla relaxovat v pardubickém zámeckém parku...? Ale byla jsem! :)

Turistika

V jarním období jako alergik přírodu moc ráda nemám, ale jen co pomine mé alergické období, nejraději bych každý víkend vyrazila na nějaký pěkný pěší výlet. Mám ráda skalní města a útvary, tak i procházky lesem.


Festivaly

Pokud jste na tom jako já a neumíte si představit, že pojedete na několik dní na festival, kde bude nedostatek hygienických a sociálních zařízení, hudba bude hrát celé dny i noci, tak nemusíte zoufat, na festival se dá přeci vyrazit i na jeden den :) Já jsem letos vyrazila na české a moravské hrady a užila si tak každý festivalový den hradů na dvou místech.

Nicnedělání

A pokud jsem zrovna doma u rodičů, mám pár dní volna, tak ze všeho nejvíc miluju tu pohodu a klid, o kterém jsem si myslela, že ho nepotřebuji. O to víc si teď užívám letní dny na zahrádce, kde můžete dělat, co Vás jen napadne - číst si, cvičit, spát, popíjet víno, grilovat a nebo prostě jen být a nabírat energii na další pracovní dny :)

A co rádi děláte v létě vy? :)

N.