Angličtina vs. čeština

11. září 2016 v 12:10 |  Kecy v kleci
Dnešní článek bude trochu jiný a to v tom, že většinou se snažím být inspirací já Vám mým čtenářkám, ale tentokrát bych potřebovala pár tipů a rad od vás :)

Už hodně dlouho jsem přemýšlela o tom, že bych si ráda něco přečetla v angličtině. Angličtinu jsem se učila od základní školy, ale poslední asi tři roky se jí vůbec nevěnuji a tak moje znalosti značně upadly. A fakt mě to trápí. Nikdy jsem nezvládala sledovat seriály/filmy pouze v angličtině, vždy jsem k tomu potřebovala české titulky. Postupem času a nárůstem povinností jsem přestala sledovat veškeré seriály a film si pustím jen občas. A tak jsem se rozhodla, že se překonám a koupím si nějakou knížku.

Zvolila jsem sbírku povídek, přeci jen pro začátek lepší číst krátké příběhy. Myslela jsem si. A i to je pro mě docela výzva, protože narážím na tolik slovních spojeních, který jsem snad nikdy neviděla. Velkou oporou mi je text v češtině, který je hned naprotější straně.

Nevzdávám to, jsem teprve na začátku, ale i tak mi povězte co pomohlo Vám (nejen) při čtení v angličtině, ale i v komunikaci? Je na čase se posunout dál a angličtina je první výzvou, kterou hodlám zdolat :)

N.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama