Letní čtení

27. srpna 2017 v 10:04 |  Očima blogerky
Krásné nedělní dopoledne :)

Ať už to jsou dlouhé zimní večery nebo příjemné letní dny, to je jedno, pojďme se zase jednou podívat na to, co jsem přečetla. Nejraději si teď chodím číst do parku, po práci, i když je venku horko, ve stínu stromů je příjemně. Já totiž nemám ráda, když by na mě mělo svítit přímé slunce, to pak skoro nic nepřečtu, protože u toho nevydržím. A podle počtu přečtených knih za léto to vypadá, že do toho parku chodím celkem často :)


E. Urbaníková - Všechno nebo nic
Pamatujete si na stejnojmenný film, který byl v kinech v zimě? Knížku jsem si pořídila ještě před tím než mě mamka ukecala, abych na to s ní šla do kina. Snažila jsem se odolat, ale nebylo to nic platné. Řekla jsem si, že si knížku přečtu v létě. Díky mé schopnosti klidně zapomenout do druhého dne o čem film vlastně byl, jsem si klidně mohla knížku přečíst hned. Až takhle špatný to se mnou je a to mě film velmi bavil a moc jsme se u něj nasmáli. Knížka se od filmu liší v některých věcech a vůbec mi nevadí, že jsem kdysi film viděla a tušila jak se příběh bude vyvíjet. Příběh je to romantický, plný zvratů, při kterých jsem kroutila nevěřícně hlavou, ale samozřejmě s dobrým koncem. Taková knížka na cestu mhd i na povalování se na pláži.

Moje hodnocení: 70% (filmu bych dala klidně i víc, i když si ho už úplně nepamatuji :D)


S. Lapena - Manželé odvedle
Pokud vám jméno autorky nic neříká, tak je to asi v pořádku. Kniha Manželé odvedle je jediná, kterou autorka vydala a hned si nese označení světový bestseller. Já nevím, že v posledních letech získávají tyhle nálepky samé morbidní příběhy (Zmizelá, Dívka ve vlaku,...), ale asi nás čtenáře baví být v nejistotě a napětí. A i mě to baví. Od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem ji večer před spaním, ráno před prací a při každé volné chvilce. Děj se vyvíjel velmi rychle, výjimečně se mi nepletly postavy v příběhu, jak je tomu u mě zvykem a bylo to prostě napínavý. Když už jsem si říkala, že je vše jasné jak facka, tak nastal zvrat a při samotném závěru mi spadla čelist. Jo, tohle by se nejspíš mělo objevit na vašem seznamu :)

Moje hodnocení: 85%


L. L. Hay - Miluj svůj život
O této knížce jsem tady už psala. Je to kniha, ke které se člověk čas od času prostě vrátí. V mém případě po ní sahám, když ztrácím optimismus nebo potřebuji "nakopnout". Do teď si pamatuji, když jsem ji měla poprvé v ruce před třemi roky, jaký na mě kniha udělala dojem a jaký pocit ve mě zanechala. Bylo to neopakovatelné a věřím, že přesně splnila svůj účel. Myslím si, že kdo se o tyhle věci alespoň trochu zajímá, tak ji už četl a dá mi za pravdu, že to je skoro povinná literatura :)

Moje hodnocení: 85%


P. Hartl - Malý pražský erotikon
Když se mi do ruky dostaly Okamžiky štěstí, chtěla jsem si přečíst i další knihy od tohodle českého autora. A jelikož mám prostě super kamarádky, které vždy vědí po čem můj knižní seznam touží (v tomhle případě čti koupím jí to, abych si to od ní pak taky mohla půjčit :D), tak jsem k narozeninám dostala Malý pražský erotikon. Kniha (stejně jako Okamžiky štěstí) zahrnuje poměrně dlouhý časový úsek několika hlavních postav, od dětství po asi období okolo důchodu. Hlavních postav je zde několik a jak už víte - mívám s tím problém, než se zorientuji, ale tentokrát to nebylo vůbec těžké. Několik manželských párů, několik nevěr, několik (no dobře možná jen jedno) nemanželské dítě a nějaké to lechtivé čtení. Četlo se to příjemně, kniha je čtenářkami oblíbená a i já bych ji doporučila dál i přes to, že už ke konci mě kniha lehce nudila (přikládám to však tomu, že už jsem ji měla rozečtenou delší dobu a to mě pak nutí knize ubírat na hodnocení).

Moje hodnocení: 72%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama