Megaknihy.cz: OpRAWme se

9. prosince 2017 v 11:28 |  Očima blogerky
Vždycky jsem si říkala, jaké to asi je chodit si číst do kavárny a vzhledem k tomu, že na posedávání v parku už je dávno zima, rozhodla jsem se to konečně vyzkoušet. Společnost mi dělala knížka OpRAWme se, kterou mi zaslalo knihkupectví Megaknihy.cz. Co si budem povídat, kdo se dnes nezajímá alespoň trošku o healty lifestyle, tak jako by nebyl, takže když mi byla nabídnuta tahle knížka, měla jsem radost a netrpělivě čekala na její doručení. Ale já se vlastně těším vždycky na všechny knížky :)


Knížku už mám teď samozřejmě přečtenou a k napsání tohoto článku se odhodlávám už nějakou dobu, protože nějak nevím jak začít. Kniha mi poskytla dle mého názoru hodně vyhrocený/striktní pohled na raw stravu a to si myslím, že jsem v těhle směrech dost tolerantní a chápající člověk. Na druhou stranu jsem si z ní odnesla spoustu informací o tom, jak naše tělo funguje a taky mnoho typů na potraviny, které jsem do svého jídelníčku následně zařadila. Obecně si troufám říci, že mám svým stravováním za poslední dva roky, co bydlím sama, blízko k veganství a o tenhle životní styl se zajímám čím dál více a dává mi to smysl. Kdežto raw strava zatím ne. Kniha bude pro všechny, co si z ní budou umět vybrat to potřebné právě pro ně. Jako se přes noc nestanete vegetariánem nebo veganem, tak ještě větší nesmysl (dle mého názoru) je přejít ze dne na den na raw stravu. Nedáte to vy sami po psychický stránce, tak ani vaše tělo. Kniha vás, ale nasměruje tím správným směrem, jak k tomu dojít přes postupné očisty organizmu a nahrazování potravin.

Jak by si většina nezasvěcených lidí mohla myslet, raw není jen o stravování. Autor zde rozebírá i to jak zařídit vhodné bydlení, tak, aby vše bylo v dokonalé harmonii a vše fungovalo tak jak má.

To, že jsme to co jíme, už je dávno známý fakt a jedna ze zajímavých kapitol byla o nemocech. A ano věřím, že se můžeme uzdravit téměř z čehokoliv.

Pevně věřím, že můj názor nevyvolá vlnu negativních reakcí. Uvědomuji si totiž, že alternativní stravování vyvolává v lidech různé emoce a bohužel si myslím, že i více těch negativních, proto necházím do větších detailů a kniha si své čtenáře jistě najde.


P.S.: Čtení v kavárně nebude šálek mého čaje, na mě to tam je moc rušné ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama