P ř e d s e v z e t í

26. ledna 2018 v 18:28 |  Očima blogerky
Začnu hned z úvodu, žádný okecávání - tak co vaše předsevzetí? Blíží se konec ledna a někteří už jste možná i zapomněli na ty velký sliby, který jste si k 1.1. stanovili, že?

Každý rok je předsevzetí velké téma. Někdo si je dává, někdo je odpůrcem. O mém předsevzetí víte z předchozího článku. Nejedná se o nic velkého, spíš se snažím více zapojit do debat s lidmi v mém okolí ohledně pořadů, které běží v televizi a já už několik let nemám ponětí, na co se v dnešní době vlastně kouká. Pro někoho to možná není ani předsevzetí a ani já to tak nenazývám v běžném hovoru, jen jsem prostě začala občas koukat na telku. A občas se k tomu musím dokopat.

Proč většina lidí svá předsevzetí nedodrží? Proč prvotní nadšení nás tak rychle opouští? Protože pokud chcete začít cvičit, běhat, číst, chodit na procházky, koukat na televizi (:D), tak si to musíte nastavit tak, aby ta nová činnost zapadla do režimu vašeho dne a celého týdne, protože času máme každý málo. Je dobré si svůj denní/týdenní rozvrh rozepsat a zhodnotit, kam by nová činnost šla zařadit a jak často.

V mém životě jsou momentálně dvě velké vášně - knihy a cvičení. Čtení jsem se rozhodla zařadit do svého denního programu. Jak jsem to dokázala, že se každý den zvládnu věnovat čtení ať je to někdy třeba i jen pár stránek? Vetšina lidí si čte večer před spaním, ale to já už bývám docela unavená, oči se mi zavírají a docela i po celém dni bolí. Tak jsem si začala číst ráno před odchodem do práce. Tím, že vstávám v 5 hodin a do práce odcházím v rozmezí 6 - 6:15, si dokážu vyčlenit až 20 minut na čtení, kdy mě absolutně nikdo neruší, protože znáte ty ranní shony a nestíhačky? Tak ty já neznám a stihnu si vypít i svůj ranní čaj nebo kávu :)

Naopak po práci se potřebuji odreagovat, vypnout a oddělit svůj soukromý život od pracovního. Dříve jsem přišla z práce a šla na 30 - 40 min běhat, což nezabralo moc času a praktikovala jsem to tak asi 3 - 4x týdně. Teď mé kroky vedou do posilovny, kde trávím asi 60 - 90 minut času + cca 40 minut cesta tam a zpátky. A ať máte pro úplnost všechny údaje - chodím 4x týdně. Když jsem začínala navštěvovat posilovnu, přišlo mi to jako scifi strávit tam tolik času a tolik času přece nemám. A tak jsem z toho musela udělat prioritu a posilka musela zapadnout do mé rutiny. Je to docela náročné, ale díky nadšení, výsledkům a pocitu štěstí, které mi cvičení přináší, to šlo docela snadno a dnes už si neumím představit, že bych svůj volný čas trávila jinak. Dokonce bych se opět ráda vrátila k běhání a tak brzy začnu alespoň jeden víkendový den věnovat běhu. Nepřemýšlím nad tím, že to nepůjde, protože ono to půjde a zabere mi to max. 1 hodinu z celých 48 hodin víkendu.

No a večery věnuji odpočinku, přátelům, rodině, televizi (!!! :D) nebo knihám :)

Trvalo mi dlouho než jsem si ve svém životě udělala pořádek a řád, ale konečně mám pocit, že svůj život žiju plnohodnotně a nemarním svůj čas. S tím vším souvisí čtení knih, které se zabývají pozitivním myšlením a rozvojem osobnosti. Pokud potřebujete nakopnout tím správným směrem, sáhněte po mých oblíbených knihách, které jsou např. Miluj svůj život, Denní naučení, Tajemství, Pozitivní leader (Muhlfeit), Promrhané dny, Alchymista a Veronika se rozhodla zemřít (Coelho), ... je toho k dispozici tolik, že nevím, co bych dřív vyjmenovala :)


To jsou ty knihy, které nasměrovaly můj život a neustále jej utváří a posunují mě dál. Pak to jsou lidi, kteří mě obklopují. Kdybych nepoznala jednu osobu, tak bych nezačala více číst. Kdybych nepoznala další osobu, tak bych nezačala běhat. Další osoba mě přivedla do posilovny a tak bych mohla pokračovat. Nikdy jsem nečekala na nový týden, nový měsíc, Nový rok, abych mohla začít něco dělat. Začala jsem hned, udělala z toho rutinu (ale v dobrém slova smyslu) a už nepřestala :)

Takže když jsem to dokázala já (já, která seděla po většinu času doma na zadku a nic nedělala a sport neměla ráda), tak to dokážeš i ty! Vůle, vytvrvalost a režim jsou základem každého úspěchu. Držím palce všem, kteří se odhodlají k novým věcem. Zvládnete to a vy to víte. Věřte si!

N.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama