close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Srpen 2018

Letem světem Evropou

24. srpna 2018 v 8:41 Blogerka na výletě
Tak a je to tady, léto se s námi loučí. Za okny už v dálce vidím blesky. Tohle léto bylo pekelné, ale když si představím tu zimu, tak chci zase zpátky raději to léto, které mám úplně nejraději. A tak ještěže nás čeká to krásné podzimní babí léto, které má také své kouzlo.

Cestování patří k mému životu tak nějak celoročně, ale u většiny lidí je cestování stvořené k létu. Přijde mi, že oproti minulým rokům jsem letos skoro nikde nebyla, ale mé okolí si to rozhodně nemyslí, když tohle řeknu nahlas :D Takže jsem si řekla, že s vámi zavzpomínám na mé letní cesty.

Léto jsme letos zahájily s holkama na Moravě. Morava to je úplně jiná zem. Nebo já to tam aspoň tak vnímám. OK, přiznám se, že po týdnu na Moravě se cítím minimálně na dvoutýdenní alkoholový detox, protože neustálé ochutnávání vín dá zabrat. Letos už po druhé jsme navštívili otevřené sklepy a už teď nám je jasné, že příští rok náš gang vyrazí na Moravu za vínem opět. A určitě nejen za vínem, protože na Moravě je tolik krásných míst, kam stojí za to vyrazit :)


Nejsem si jistá, zda jsem tady na blogu zmiňovala, jak spokojená v nové práci jsem, ale mé okolí je si toho jistě vědomo a jde to na mně i poznat. Proto asi nikoho nepřekvapilo, když jsem naplánovala výlet do Benátek s mojí vedoucí a kolegyní. Na Benátsku jsme si užívaly halvně moře, na které jsme se hrozně těšily a na samotné Benátky si ještě někdy v budoucnu chci udělat čas. Itálie má v mém srdci také své místo :)


V srpnu jsme podnikli také cestu do Hamburku, vzhledem k tomu, že můj bratránek momentálně žije a pracuje v Německu a nějaký ten měsíc jsem ho už neviděla, chtěli jsme naplánovat nějaký výlet a něco spolu zase zažít. Paradoxně všude v Evropě panovaly horka, ale po našem příletu se v Hamburku zatáhlo a bylo tak příjemné počasí na prohlídku města. Alespoň jsme si od těch veder trochu odpočinuli :) Hamburk je asi město, které už asi úplně nemám v plánu navštěvovat, nicméně v Německu je ještě mnoho míst, které bych ráda viděla.

(víc něž prohlídkou města jsme strávili posedáváním v parku plného zeleně nebo jsme nasávali atmosféru města na venkovním posezení restaurací)

(tunel pod řekou Labe; další zajímavostí může třeba být, že se v Hamburku svezete lodí, která se tu využívá jako mhd)

Z Hamburku jsme se rozhodli přeletět na Mallorcu a ještě si trochu užít moře. Opět se nám tam lehce ochladilo, došlo dokonce i na déšť a bouřku, která tedy krásně dotvořila pozadí našich fotek. I tak jsme si na Mallroce užili několik překrásných pláží, tyrkysové, průzračné moře a tenhle ostrov jsem si zamilovala a těším se na jeho další návštěvu, protože těch pár dní mi tady rozhodně nestačilo :)


(Cala Llombards)

(Cala Murada)

A jak jste trávili léto vy? :)

N.