close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Megaknihy.cz: Tiché roky & Strážce ztracených měst

9. srpna 2019 v 7:51 |  Očima blogerky
I když v tomto roce čtu o dost méně než minulé roky (díky škole, která mi zabírá celkem dost času), tak teď v létě se to snažím trochu "dohnat". Kromě toho, že mi pod rukama prošlo asi tak třicet knih k diplomce, na které jsem pracovala v červenci, jsem se konečně dostala ke čtení i beletrie. Za ten rok se mi doma sešlo pár knih, které jsem ještě nestihla ani otevřít, z čeho jsem vždycky špatná, ale věřím, že na všechny jednou dojde :)

Po nějaké době se mi ozvali opět z Megaknihy.cz a zaslali mi dvě knížky, které bych Vám ráda představila. Tiché roky od Aleny Mornštajnové byly mým výběrem. O knihách od této autorky jsem slyšela všude jen samou chválu a tak jsem se nemohla dočkat, až odbornou literaturu vyměním za Tiché roky.


Z počátku mi dělalo docela problém se začíst a zorientovat se v příběhu. I jsem si říkala, že teda, co na tom všichni mají a moc mě příběh na prvních asi sto stranách nebavil. Kniha vypráví příběh dvou osob. Příběh nemluvné Bohdany, která začne pátrat po rodinném tajemstvím jménem Blanka. Druhou linii příběhu tvoří vyprávění ze života Svatopluka. V první polovině příběhu jsem se vždy víc těšila na Svatoplukův příběh, který vygradoval emigrací Svatoplukovi dcery. Ani nevím jak, ale v ten moment jsem se do knihy začetla natolik, že jsem ji pomalu přečetla jedním dechem a vše mi začalo dávat souvislost. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku a to já něco vydržím :D Při poslední kapitole jsem nechtěla, aby příběh už končil, chtěla jsem vědět, co bude dál, ale to už si každý může jen domyslet a za mě by příběh dopadl dobře :)
Druhou knížku Strážce ztracených měst mi bylo vybráno samotným knihkupectvím. Nikdy jsem ke scifi a fantasy literatuře netíhla a co si pamatuji, tak jedinou knihu tohoto typu, kterou jsem přečetla byla Hra začíná. Takže když mě Megaknihy oslovili s touto nabídkou, myslela jsem si, že odmítnu. Jméno autorky mi vůbec nic neříkalo. Nechala jsem si to pár dní rozležet v hlavě a nakonec na e-mail odpověděla kladně, že to teda zkusím přečíst. Už samotný obal ve mně evokoval "young adult" literaturu a vzhledem k tlouštce knihy jsem si ťukala na čelo, do čeho sem se to pustila. A prostě nikdy neříkej, že něco nečteš, udělat výjimku není až tak na škodu. Příběh mě chytil hned od první kapitoly. Příběh je tak čtivý, kapitoly krátké, to se četlo samo :) Mé věkové generaci by tahle knížka mohla připomínat svět Harryho Pottera a proto si myslím, že by se tahle knížka mohla celkem líbit i těm starším, co jsme vyrostli na HP.

Opravdu mě moc potěšilo, že se tenhle výběr knih od Megaknihy.cz, tak povedl a knížky mi mohly dělat společnost na cestách do Berlína a Chorvatska :) A příště už si zas dáme trochu odbornější literaturu, protože se ráda zdokonaluji a učím novým věcem i ve svém volném čase :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama