close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Co vám výživoví poradci neříkají

5. září 2019 v 14:08 |  Očima blogerky
Ti, co mě znají delší dobu, tak ví, že se zajímám o sport a zdravý životní styl. Neříkám, že jsem se vydala směrem zdravého životního stylu na 110%, ale většinu mého stravování tvoří kvalitní a vydatné potraviny a pokud je příležitost nebo mám chuť na něco nezdravého nebo alkohol, tak si neodpírám. Za ty roky jsem se naučila o jídle přemýšlet tak, abych si mohla dopřát všechno, co mám ráda a že to byla dlouhá cesta k tomuto dojít.

Jsem fakt ráda, že dnešní doba je tak nakloněná ke zdravému stravování a všude je dostupných tolik zdrojů, ze kterých můžeme čerpat informace. Nicméně já vždycky hledám takový zdroj, kde najdu všechno hezky pohromadě a nejlépe od jednoho autora, neboť když čerpám od více různých autorů, může dojít ke střetu názorů těchto autorů a začátečníci můžou být zmateni, co je vlastně pravda. Neříkám, že je to špatně čerpat od různých autorů, sami si pak můžeme vytvořit svůj vlastní názor a řídit se tím, co považujeme za správné. Ale začátky jsou těžké u všeho. Proto bych ráda napsala něco málo o knížce, kterou jsem si zakoupila. Ale vezmu to postupně, od začátku.Více jsem začala zajímat o to, co jím když jsem začala chodit cvičit do posilovny, protože když už za něco platím, tak je škoda to dělat kontraproduktivně a fitness a strava jdou spolu ruku v ruce. Když chcete výsledky, musíte makat a to nejen v posilovně, ale následně pak i v kuchyni. Žádný suplement nenahradí jídlo a když si slyším, že holky snídají jen protein, tak mi vstávají vlasy hrůzou a umírám za ně :D Kdykoliv se s někým na téma stravování bavím a dotyčný chce ode mě pomoci, odkážu ho na jedno jediné jméno - Michal Toth (po zadání do Googlu najdete jeho webowky atd.). Ne pořád tohle není reklama, ale asi před rokem a půl jsem se rozhodla zakoupit si od něj jídelníček. Jasný, mohla sem se pročítat články na internetu a zkoušet všechny typy a triky, ale už jsem byla ze všech rad a kritik unavená a hlavně zmatená. Proto jsem se rozhodla kontaktovat Michala a byla to zatím moje nejlepší investice. Informace v jídelníčku mi dávaly smysl a vnitřně jsem se s nimi ztotožňovala a to prostě chcete, dělat něco s tím, že se cítíte, že to takhle má být a děláte to správně. Mým cílem bylo a je nabrání svalové hmoty a rýsování, nemám potřebu nějak moc hubnout a zpravidla mi stačí vždy dát dolu nějaký 2-3 kg, abych byla spokojená s tím jak vypadám.

No a když jsem principu kvalitního stravování porozuměla, nedělá mi už problém jíst zdravě, vydatně, plnohodnotně a pak taky hřešit, protože já a pizza, burgery, zmrzliny, čokoláda jsme nerozlučná dvojka :D Je to o tom si dané jídlo užít a vychutnat a pak se bez výčitek zase vrátit k tomu, co vám dodává energii a chuť do cvičení, protože pokud spořádám celou pizzu nebo burger tak fakt cvičit nepůjdu, protože se pravděpodobně nebudu schopná ani pohnout, jak budu přecpaná.


Nedávno jsem si v knihkupectví pořídila nakonec i knížku Co vám výživoví poradci neříkají, protože to nevědí. A doporučila bych ji všem a hlavně začátečníkům. Pro základní orientaci ve stravování je jako dělaná, ale přínosná byla i pro mě a s autorem ve spoustě věcech sympatizuji (proto tady píšu tenhle článek, logicky :D).

Long story short nebo alespoň doufám, že vás tenhle článek nenudil a třeba si z něj odnesete nějakou inspiraci :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BellaN BellaN | E-mail | 24. února 2020 v 18:08 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti: http://girlssnapshots.com

2 mirekk mirekk | E-mail | 20. června 2020 v 10:41 | Reagovat

Guys stop jerking off, here you can find lonely girls from your city - http://hifuck.me

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama