close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Megaknihy.cz: Ohnivé květy

5. března 2020 v 10:13 |  Očima blogerky
Jednou za čas mě internetové knihkupectví Megaknihy osloví se svým vlatsním výběrem knihy pro mou recenzi. Nevím jak to dělají, ale zatím mi vždy vybrali super knihu, takže ve výsledku bych kolikrát byla i radši kdyby mi knihy vybírali pořád sami, protože já poslední dobou sahám po samých "špatných" knihách, které mě tolik nezaujmou. Poslední e-mail, který jsem od nich dostala byl s nabídkou zrecenzovat román Ohnivé květy od Susan Meissner.

O Ohnivých květách a vlastně ani autorce samotné jsem do teď neslyšela, ale asi chápete proč jsem tuhle knihu neodmítla - ta kniha vypadá tak krásně a úplně rozzáří ty šedivé zimní dny, kterých je v Pardubicích opravdu mnoho a mně to na náladě zrovna moc nepřidává.

I když mám teď více starostí s prací a se školou, nechtěla jsem o tuhle nabídku přijít a přijala jsem ji. Když knížka přišla, říkala jsem si, že to je docela bichle a fakt jsem se obávala, že ji v termínu nestihnu přečíst. Tak jako vždy jsem se chtěla hned začíst, to snad dělají všichni knihomolové :D

Kniha vypráví dva příběhy. Příběh ze září roku 1911 a příběh z doby 11. září 2011. Oba příběhy spojuje zdobený šál s aksamítky. Je to krásný romantický příběh, který je psán velmi čtivě a s lehkostí. Hlavní hrdinky při těchto něšťastných událostech přijdou o své životní lásky. Jejich příběh je pomalu čtenáři odkrýván a musím přiznat, že i já měla občas na krajíčku a musela jsem se držet, aby mi neukápla nějaká ta slzička :) Velkou roli zde hraje právě šál s aksamítky, který symbolizuje sílu lásky.

Tuhle knihu doporučuji všemi deseti, neměla jsem vůbec problém se do knihy začíst, spíš naopak, bylo těžké se od příběhu odtrhnout a už se těším až tuhle knížku budu půjčovat kamarádkám s tím, že si to rozhodně musí přečíst :) Takže ještě jednou díky Megaknihám a budu se těšit na další recenzi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama